treneri

treneri

Tréneri

treneri
treneri
treneri
treneri

Základnou filozofiou nášho klubu je športovať celý život. Našim cieľom nie je urobiť z amatérskych športovcov železných mužov v priebehu jedného roka, ale hlavným zámerom je, aby sa šport stal ich celoživotným štýlom. Ku každému členovi klubu pristupujeme čo najindividuálnejšie. Dbáme na každého silné a slabé stránky, a na základe nich vytvárame adekvátne tréningové postupy.

Maroš Horínek – Headcoach 

Maroš je bývalý plavecký reprezentant, ktorý počas svojej kariéry získal vyše 100 titulov majstra Československa a Slovenska. V svojich 20-tich rokoch prešiel z plávania na triatlon, ktorému sa venoval výkonnostne dva roky. Jeho úspešnú triatlonovú kariéru nečakane ukončilo zranenie pri zrážke s autom počas jeho cyklistického tréningu. Od roku 2005 sa aktívne venuje trénovaniu a príprave amatérskych a výkonnostných triatlonistov. Za jeho bohatou trénerskou a profesionálnou kariérou stoja 2 účastníci olympiády v triatlone a niekoľko majstrov Slovenska v triatlone a duatlone. Maroš sa momentálne venuje masters plávaniu a láme rekordy nielen v slovenských, ale aj európskych tabuľkách, o čom mnohí ani netušia. Maroš je skrátka perfekcionista a detailista s veľkým srdcom.

treneri

Miriam Cupáková

Mirka je slovenská prekážkarská rekordérka. Dlhé roky patrila k oporám slovenskej reprezentácie najmä v Európskom pohári a ME družstiev. Jej najväčším seniorským úspechom bola účasť v semifinále halových MS (2008) vo Valencii. Okrem toho štartovala na olympijských hrách v Pekingu (2008), MS v Japonsku (2007), ME (2002, 2005, 2009, 2010). V rokoch 1997 až 2008 zabehla spolu 25 oficiálnych slovenských seniorských rekordov. Mirka pôsobí v našom klube od roku 2009 a je to naša konzultantka a bežecká špecialistka. Tréningy s Mirkou majú v obľube všetci členovia– mladí, amatérski aj členovia výkonnostnej skupiny.

treneri

Dana Ignačáková

Danka sa triatlonu venuje už 10 rokov a stále aktívne trénuje a preteká. Počas svojej kariéry získala titul Majsterky Slovenska v triatlone a vyhrala Slovenský pohár v triatlone. Momentálne si ju získal kros triatlon, v ktorom sa zúčastnila v roku 2019 MS v Xterra na Hawaji. Danka sa venuje našim deťom a mládeži a zastrešuje ich z hľadiska všeobecnej triatlonovej prípravy. Okrem toho zabezpečuje logistiku a prípravu klubových sústredení, organizáciu tímových stretnutí a ďalších podujatí.

treneri

Martin Olšan

Martin je súčasťou nášho tímu, len od minulého roka, ale o to pevnejšou nakoľko sa kvôli tréningu v našom tíme presťahoval zo stovežatej Prahy. V 5 rokoch začal s futbalom a atletikou a neskôr začal behať extraligu v Českej republike, kde jeho hlavná trať bola 3000m prekážky. V 20-tich rokoch prešiel postupne z atletiky na zimný triatlon, duatlon až k samotnému triatlonu. Vytúžené výsledky sa začali objavovať v roku 2015 keď začal pretekať na Slovensku za Prestigio Realiz team. Po nútenej pauze sa v roku 2019 opäť naplno vrhol do tréningu a začal obchádzať preteky svetovej série, kde sa momentálne pohybuje v TOP 10. Martin má v našom tíme svoju skupinu, ktorú vedie v predovšetkým v behu a plávaní a je zároveň aj tímový masér a fyzioterapeut.

treneri

Triatlon:

 • Ironman 70,3 Omán 2020 (1,9km/90km/21,1km) – 4hod 18min, 3.místo AG 30-34, 5.miesto celkovo
 • Ironman 70,3 Pula 2016 (1,9km/90km/21,1km) – 4hod 28min, 4.místo AG 25-29, 17.miesto celkovo
 • Chalenge Prague 2019 (1,9km, 90km, 21,1km) – 4hod 37min, 3.místo AG 25-29, 35.miesto celkovo
 • PressburgMan 70,3 2019 (1,9km/90km/21,1km) – 4hod 15min, 2.místo AG 20-39, 3.miesto celkovo
 • Slovenský pohár 2019 – Celkový víťaz AG 30-34
 • Slovenský pohár Senec 2019 – 1. miesto v celkovom poradí

Rekvalifikační kurzy + trénerské triedy

 • tréner triatlonu
 • tréner atletiky 2.triedy
 • športové a klasické masáže
 • základy fyzioterapie
 • výživa v športu
 • učiteľ zdravotní telesné výchovy
 • učiteľ lyžovania

Matej Mižičko

Matejov život doteraz bol a ešte stále je zameraný na šport, na pohyb. Matej je halový majster Slovenska v behu ma 400 m. Založil a viedol športovú prípravku pre predškolákov a deti v Malinove a neskôr pôsobil ako pedagóg v škôlke. Matej to s deťmi naozaj vie a v našom klube si získal srdcia a dôveru našich mladých športovcov. Ako sám hovorí: „Najrýchlejšie som behal zo všetkých na základnej škole a učiteľ si to všimol. Ďakujem, že si to všimol. Som tomu rád. To ovplyvnilo môj život. Na športovom gymnáziu boli nároky vysoké na štúdium i športové výkony a tak som radšej prestúpil na obchodnú akadémiu, kde som lepšie behal než robil projekty. Prijali ma na Fakultu telovýchovy a športu UK a bolo to fajn získavať vedomosti, ako robiť atletiku, viesť deti i dospelých k užitočným návykom“.

treneri

Erik Martinec

Erik je študent Policajnej akadémie, ktorý sa venuje atletike 7 rokov. Počas svojej športovej kariéry sa špecializoval na 400m prekážky v čom sa niekoľko krát umiestnil v top 3 na M-SR v atletike. Svoje trénerské skúsenosti začal zbierať v Považskej Bystrici pri atletickej príprave detí. Momentálne pôsobí aj ako mládežnícky tréner atletiky STU na Mladej Garde, kde má vlastnú atletickú tréningovú skupinu. V našom klube sa venuje príprave detí vo veku 10-14 rokov. Erik je veľmi trpezlivý a vždy ochotný poradiť.

treneri

Laura Ibošová

Laura je študenstka FTVŠ (odbor telesná výchova-geografia) a bývalá slovenská reprezentantka v plávaní. Plávaniu sa venuje už 13 rokov a od minulého roku sa venuje triatlonu. Laura má pod palcom našich najmenších, ktorých trénuje plávanie. V našom klube pôsobí od roku 2019 a dúfame, že nám pomôže vychovať budúce hviezdy triatlonu.

treneri

REALIZ SPORT TEAM