HISTÓRIA A SÚČASNOSŤ REALIZ SPORT TEAMU

parallax background

Založenie tímu a naša cesta v čase

 • 2005Vznik klubu

  Počiatky Realiz sport teamu odštartoval nie triatlon ako by sa mohlo zdať, ale bežecké preteky Baba Kamzík po ktorých sa k triu Andrej Brna, Matej Kostúr a Maroš Horínek pridal prvák na fakulte FTVŠ Pavel Šimko. Svojim výkonom s výborným časom 1h43min presvedčil Maroša o tom, že tento mladý športovec má obrovský potenciál.
 • 2008OH Peking

  Palo Šimko sa postupne vypracoval na elitného triatlonistu, získal 6 umiestnení v top10 na európskych pohároch a v roku 2010 dobehol na 6. mieste na ME v Lisabone čím spečatil svoju kvalifikáciu na OH Peking 2008 a stal sa tak 1. slovenským triatlonistom, ktorý štartoval pod olympijskými kruhmi. Popri ňom vyrástli takí skvelí triatlonisti ako Pavol Šurda, Matej Bizík - 7.m. MS v duatlone 2008, Peter Balla, Jana Poláčiková - 6.m. MS v duatlone v Rimini, Tomáš Kamrla - 2x 3.m. Xterra Hawaj, Tereza Durdiaková - 2.m. EP Tábor 2010, 6.m. EP Karlove Vary a slovenská legenda Štefan Beke - 20-násobný majster SR v šprint, superšprint a olympijskom triatlone. Realiz sport team sa v tom čase stal najdominantnejším klubom na Slovensku po dlhé roky.
 • 2010Prvé veľké úspechy

  V septembri v roku 2010 Pavel Šimko, Tereza Durdiaková, Ján Čelústka a Premysl Švarc absolvovali 2-týždňové sústredenie v slovinskom Koperi . Odtiaľ títo 4 triatlonisti európskeho formátu odleteli na svetový pohár do Kórei, kde zaznamenali dvaja z nich výborné výsledky (Ján Čelustka 3.m., Premysl 4.m.). Tu začali prvé náznaky spolupráce s trénerom Marošom Horínkom, ktoré sa naplno prehĺbili v novembri 2011. Na OH 2012 v Londýne sa Ján Čelustka umiestnil na 30.mieste. Spolupráca trvala až do roku 2016, kde skončil Ján ako prvý náhradník pre OH Rio de Janeiro. Medzi tým sa stal majstrom Európy v kros triatlone a zaknihoval 3 výsledky v top10 na svetových pohároch.
 • 2016 - 2021Rozširovanie klubu

  Počas tohoto obdobia sa klub značne rozšíril. Výrazne sa posilnila detská a mládežnícka základňa, ktorej tréningy sú postavené na princípoch „long term athlete development“. Naši tréneri zahŕňajú tento model a jeho princípy do prípravy tréningového procesu vďaka čomu sú schopní rozvinúť potenciál každého športovca v čo najväčšej miere. V tomto období sme zaznamenali pekné úspechy na domácom poli. Naši odchovanci získali mnoho titulov na Majstrovstvách Slovenska a aj svoje prvé medzinárodné skúsenosti.
 • 2021Nová identita klubu - súčastnosť

  Rok 2021 bol pre nás významný hlavne dotvorením našej identity a nášho smerovania. Našim cieľom je, aby si každý mohol nájsť svoju úspešnú cestu v živote a v športe. Vytvorili sme preto 3 cesty, z ktorých si môže vybrať každý: Tím hobík, Makač a Profík.

Realiz sport team v súčasnosti

01
Členská základňa

 

Realiz sport team tvorí v súčasnosti viac ako 135 členov. Silná členská základňa od 6 do 66 rokov zahrňujúca výkonnostných, vrcholových až po amatérskych členov, detí, rodičov, ale aj seniorov.

02
Pozícia klubu 

 

Realiz sport team je dobre etablovaný a kvalitný klub v triatlonovom prostredí na Slovensku aj v zahraničí. vychovali sme mnohých majstrov Slovenska v Triatlone a v duatlone.

03
Tréningové miesta

 

Najčastejšie tréningové miesta sú plaváreň Lafranconi FTVŠ, plaváreň Pasienky, atletická dráha na Fakulte telovýchovy a športu, Železná studnička a mnohé iné.

04
Sústredenia

 

Pravidelne organizujeme domáce a zahraničné kempy a sústredenia. Najčastejšie na Zell am See v Rakúsku v lete a na Malorce zase v zimnom období.

05
Tréningové metódy

 

Klub ponúka kvalitné, systematické tréningy v príjemnej, rodinnej atmosfére pod dohľadom profesionálov. Vedenie klubu výrazne dbá na spoľahlivosť a bezpečnosť procesov v tíme.

parallax background

Aktuálny počet aktívnych členov

15

PRETEKÁROV

49

HOBBÍKOV

55

DETÍ A DORASTENCOV

Maroš Horínek

Headcoach

Maroš je bývalý plavecký reprezentant, ktorý počas svojej kariéry získal vyše 100 titulov majstra Československa a Slovenska. V svojich 20-tich rokoch prešiel z plávania na triatlon, ktorému sa venoval výkonnostne dva roky. Jeho úspešnú triatlonovú kariéru nečakane ukončilo zranenie pri zrážke s autom počas jeho cyklistického tréningu. Od roku 2005 sa aktívne venuje trénovaniu a príprave amatérskych a výkonnostných triatlonistov. Za jeho bohatou trénerskou a profesionálnou kariérou stoja 2 účastníci olympiády v triatlone a niekoľko majstrov Slovenska v triatlone a duatlone. Maroš sa momentálne venuje masters plávaniu a láme rekordy nielen v slovenských, ale aj európskych tabuľkách, o čom mnohí ani netušia. Maroš je skrátka perfekcionista a detailista s veľkým srdcom.

Miriam Cupáková

Bežecká špecialistka

Mirka je slovenská prekážkarská rekordérka. Dlhé roky patrila k oporám slovenskej reprezentácie najmä v Európskom pohári a ME družstiev. Jej najväčším seniorským úspechom bola účasť v semifinále halových MS (2008) vo Valencii. Okrem toho štartovala na olympijských hrách v Pekingu (2008), MS v Japonsku (2007), ME (2002, 2005, 2009, 2010). V rokoch 1997 až 2008 zabehla spolu 25 oficiálnych slovenských seniorských rekordov. Mirka pôsobí v našom klube od roku 2009 a je to naša konzultantka a bežecká špecialistka. Tréningy s Mirkou majú v obľube všetci členovia– mladí, amatérski aj členovia výkonnostnej skupiny.

Dana Ignačáková Horínková

Trénerka detí a mládeže

Danka sa triatlonu venuje už 10 rokov a stále aktívne trénuje a preteká. Počas svojej kariéry získala titul Majsterky Slovenska v triatlone a vyhrala Slovenský pohár v triatlone. Momentálne si ju získal kros triatlon, v ktorom sa zúčastnila v roku 2019 MS v Xterra na Hawaji. Danka sa venuje našim deťom a mládeži a zastrešuje ich z hľadiska všeobecnej triatlonovej prípravy. Okrem toho zabezpečuje logistiku a prípravu klubových sústredení, organizáciu tímových stretnutí a ďalších podujatí.

Tréner plávanie 1. triedy

Tréner triatlonu 1. triedy, Tréner triatlonu 2. triedy

Tréner triatlonu WORLD TRIATHLON COACH  level 1

Rozalina Hrazhdan

Trénerka mládeže

Má vyššie pedagogické vzdelanie ako učiteľ telesnej výchovy a športu.
V roku 2023 absolvovala kurzy pre trénera triatlonu na Slovensku od triatlonovej únie spolu s Univerzitou Komenského v Bratislave a získala trénerskú licenciu 1. stupen na Slovensku.
Venuje sa triatlonu už 12 rokov
Viacnásobná majsterka a medailistka majstrovstiev Ukrajiny v triatlone, na Ukrajine je kandidátkou na majstra športu.
Účastník majstrovstiev sveta školákov v roku 2015 vo Francúzsku (Versailles)
Účastník ME a Európskeho pohára v roku 2016 v Maďarsku (Tissaújváros).
Naďalej sa aktívne venuje triatlonu na Slovensku, zúčastňuje sa súťaží.
Už 5 rokov pracuje s deťmi, trénuje hlavne plávanie a triatlon.
V našom klube Realiz pracuje väčšinou s našimi najmladšími športovcami, ale aj amatérmi.

Iryna Hrazhdan

Trénerka mládeže a detí

Má vyššie pedagogické vzdelanie učiteľ telesnej výchovy a športu. V roku 2018 ukončila Fakultu postgraduálneho a dištančného vzdelávania Ľvovskej štátnej univerzity telesnej výchovy odbor tréner-učiteľ triatlonu I. kategórie. V minulosti bola viacnásobnou majsterkou Ukrajiny v atletike v behoch na stredné vzdialenosti. Majsterka športu Ukrajiny v morskom päťboji. V roku 2011 začala sa venovať triatlonu, kde sa stala viacnásobnou majsterkou Ukrajiny a víťazkou celoukrajinských súťaží v skupine AG. Od roku 2005 trénuje deti v plávaní a od roku 2011 v triatlone. Mama troch detí, z toho 2 sa venovali triatlonu a pod jej vedením dosahovali úspechy.