Skip to content
Tréneri

Tréneri

Tréneri

Základnou filozofiou nášho klubu je športovať celý život. Našim cieľom nie je urobiť z amatérskych športovcov železných mužov v priebehu jedného roka, ale hlavným zámerom je, aby sa šport stal ich celoživotným štýlom. Ku každému členovi klubu pristupujeme čo najindividuálnejšie. Dbáme na každého silné a slabé stránky, a na základe nich vytvárame adekvátne tréningové postupy.

Maroš Horínek – Headcoach 

Maroš je bývalý plavecký reprezentant, ktorý počas svojej kariéry získal vyše 100 titulov majstra Československa a Slovenska. V svojich 20-tich rokoch prešiel z plávania na triatlon, ktorému sa venoval výkonnostne dva roky. Jeho úspešnú triatlonovú kariéru nečakane ukončilo zranenie pri zrážke s autom počas jeho cyklistického tréningu. Od roku 2005 sa aktívne venuje trénovaniu a príprave amatérskych a výkonnostných triatlonistov. Za jeho bohatou trénerskou a profesionálnou kariérou stoja 2 účastníci olympiády v triatlone a niekoľko majstrov Slovenska v triatlone a duatlone. Maroš sa momentálne venuje masters plávaniu a láme rekordy nielen v slovenských, ale aj európskych tabuľkách, o čom mnohí ani netušia. Maroš je skrátka perfekcionista a detailista s veľkým srdcom.

IMG_9477x

Miriam Cupáková

Mirka je slovenská prekážkarská rekordérka. Dlhé roky patrila k oporám slovenskej reprezentácie najmä v Európskom pohári a ME družstiev. Jej najväčším seniorským úspechom bola účasť v semifinále halových MS (2008) vo Valencii. Okrem toho štartovala na olympijských hrách v Pekingu (2008), MS v Japonsku (2007), ME (2002, 2005, 2009, 2010). V rokoch 1997 až 2008 zabehla spolu 25 oficiálnych slovenských seniorských rekordov. Mirka pôsobí v našom klube od roku 2009 a je to naša konzultantka a bežecká špecialistka. Tréningy s Mirkou majú v obľube všetci členovia– mladí, amatérski aj členovia výkonnostnej skupiny.

Tréneri

Dana Ignačáková

Danka sa triatlonu venuje už 10 rokov a stále aktívne trénuje a preteká. Počas svojej kariéry získala titul Majsterky Slovenska v triatlone a vyhrala Slovenský pohár v triatlone. Momentálne si ju získal kros triatlon, v ktorom sa zúčastnila v roku 2019 MS v Xterra na Hawaji. Danka sa venuje našim deťom a mládeži a zastrešuje ich z hľadiska všeobecnej triatlonovej prípravy. Okrem toho zabezpečuje logistiku a prípravu klubových sústredení, organizáciu tímových stretnutí a ďalších podujatí.

Tréner plávanie 1. triedy

Tréner triatlonu 1. triedy, Tréner triatlonu 2. triedy

Tréner triatlonu WORLD TRIATHLON COACH  level 1

IMG_9504x

Laura Ibošová

Laura je študenstka FTVŠ (odbor telesná výchova-geografia) a bývalá slovenská reprezentantka v plávaní. Plávaniu sa venuje už 13 rokov a od minulého roku sa venuje triatlonu. Laura má pod palcom našich najmenších, ktorých trénuje plávanie. V našom klube pôsobí od roku 2019 a dúfame, že nám pomôže vychovať budúce hviezdy triatlonu.

IMG_9292

Diana Kemp – špecialistka na výživu

Diana je absolventka fakulty chemickej a potravinárskej technológie na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Medzi jej špecializáciu patrí aj športová výživa.

„Biológia a chémia sú odbory, ktoré mi dokázali poskytnúť odpovede na mnohé otázky týkajúce sa fungovania ľudského tela a oboznámiť sa s technológiou výroby potravín. Po škole som začala pracovať v laboratóriu a mala som možnosť vzdelávať sa v oblasti praktickej biochémie a imunológie. Neskôr som svoje chemické vzdelanie rozšírila o prax v jednej z popredných farmaceutických spoločností na slovenskom trhu. 

Mojou úlohou v klube je poskytovať športovcom všetky informácie, ktoré pomôžu zlepšiť nie len športový výkon, ale aj kvalitu bežného života. Taktiež pripravujem jedálničky šité na mieru“.

Tréneri

REALIZ SPORT TEAM