TriFun kids triatlon

Ako team sme už sezónu uzavreli v Hurbanove na M-SR, ale bodovanie Slovenského pohára predsa len
“donútilo” štyroch z nás prísť pretekať na posledný pretek Sl.p. – Trifun kids na Draždiaku. Studené počasie nám neprialo, no oplatilo sa. Všetci si vybojovali respektíve upevnili svoje poradie v rámci pohára.
Daniel a Martin s prehľadom zvíťazili vo svojej kategórii, Oliver si len obišiel preteky a kôli problému s nohou si to doklusal.
Naša jednotka Franto skončil druhý a tentoraz prenechal celkové víťazstvo Matúšovi Verbovskému, ktorý udržal svoju formu z Majstrovstiev Sveta, ktoré boli len týždeň predtým v holandskom Roterdame.
 
Daniel: Posledné preteky nakoniec neboli Hurbanovo, ale až v Bratislave, zas na Draždiaku. Počasie sa nám zhoršilo, ochladilo a skoro sme pretekali v daždi. Pôvodne sme nemali v pláne pretekať, kedže sme už ukončili sezónu, ale kvôli bodovaciemu systému sme sa rozhodli. Mohli sme si aspoň vyskúšať ako nám to pôjde po 2-týždňovom oddychu a len pár vyladovacích tréningoch. Voda bola studená, čo sme vedeli, ale zase to nebolo nič hrozné. Keďže som sa neudržal prvej skupinky na plávaní a po depe mali náskok asi 100m tak som to už nedobehol. Prvé kolo som išiel s Kubom a Dubajom, ktorí pekne tlačili na pílu a po kole som odkvecol. Následne mi nemal veľmi kto pomôcť, okrem Martina Pútalu, takže sme si to išli sami, až dokým nedošiel Oliver s balíkom, kde sa to trochu rozbehlo. Beh bol už len o mne, vybehol som na trať a pred sebou nikto. Bežalo sa mi dobre, aj som si to celkom užil. Neboli žiadne súboje. Prvýkrát som bol prvý v kategórii! Konečne :). Takisto sme ovládli slovenský pohár, čo určite poteší.
 
Franto: Po nemoci, která mě trápila skoro měsíc jsem necítil pořádnou jiskru.
Měl jsem něco odtrenovano, ale bylo to spis udržování a obecná vytrvalost. Plavání v moji režii, na kole to byla taktika, kdy se často nastupovalo. Nezvládl jsem druhé depo a musel jsem na začátek cca 50-70m sebehnout, což se mi povedlo na prvních 800m. Pak jsem šel dopredu a snažil jsem se to tempove rostrhat. Udržel se jen Matus. Na třetí nástup mi utekl a už so běžel svoje. Já držel stále konstantní tempo. Druhé misto je pěkne, ale chtěl jsem vyhrát.
 
Oliver: Posledný triatlon v sezóne, 2 týždne som už netrénoval, ale aj tak som išiel kvôli bodom do slovenského pohára. Tento bodový systém je podľa mňa veľká blbosť a klauzula ktorá hovorí, že musíte mať pretek 3.stupňa, za ktorý je mimochodom najmenej bodov tak to je moc. Pretek som išiel len v ľahkom tréningovom režime, jedine na bicykli som si šľapol do pedálov. Počasie nám vyšlo, pršať začalo až keď sme skončili. Zároveň tento pretek považujem ako bodku za touto sezónou.
 
Martin: Obavy zo studeného počasia na štarte aspoň trochu zvrátila informácia o teplote vody okolo 18 °C. Naozaj, voda bola znesiteľná a plávalo sa v nej príjemne. Na cyklistiku som vyrážal druhý v kategórii. Mokré tričko, oblečené pod dresom, však na cyklistike skôr chladilo. Podarilo sa nám spojiť s oddielovým kolegom Danom, ktorý bol o kolečko skôr a potiahnuť sa spolu. Neskôr sa nabalila už celkom rýchla skupina a vzdialenosť na cyklistike rýchlo ubúdala. Po rýchlom depe som do behu už vyrážal na prvom mieste a to som udržal dobrým tempom (cca 4:25) až do cieľa. Konečne sa mi v tejto sezóne podarilo prvé miesto v kategórii (aj keď asi aj vďaka slabšej účasti). Tento výsledok mi zároveň poistil víťazstvo v triatlonovom pohári v mojej vekovej kategórii. Ďakujem tímovým kolegom za divácku podporu, ktorí prišli povzbudzovať aj napriek studenému počasiu.

 
Photo credit: realiz

komentárov